Alternatív forrásteremtési technikák a gyakorlatban
2014-12-04 11:36:47
A civil szervezetek csak úgy működhetnek sikeresen, ha megfelelő forrásokkal rendelkeznek. A bevett gyakorlat szerint pályázatok útján próbálnak elegendő anyagi támogatást szerezni céljaik megvalósításához. Vannak azonban egyéb, nálunk kevéssé alkalmazott módjai is a forrásteremtésnek, mint például az adománygyűjtés.
A Nemzetközi Visegrádi Alap támogatásával megvalósuló „Alternatív forrásteremtési technikák a gyakorlatban” elnevezésű projekt célja az alternatív forrásteremtési technikák megismerése és alkalmazása a V4-es országokban és Ukrajnában. A projektet a Veszprém Megyei Civil Hálózatért Közhasznú Egyesület, mint főpályázó valósítja meg 2014. január 08. és 2014. december 31. között, 13 000 Euró összegű támogatásból. További partnerek: Ukrán-Magyar Területfejlesztési Iroda, Czech Fundraising Center (Csehország), Good Network Foundation (Lengyelország), Youth Association of Gemer (Szlovákia).
A projekt megvalósítói a közös munka eredményeként olyan információkat és tudást szeretnének közvetíteni a szervezeteknek, amelyet gyakorlati munkájuk során is fel tudnak használni, ezzel elősegítve a társadalom építését, a különböző forrásteremtési technikák sikeres alkalmazásával. Az érintett 5 ország civil szektorát és azon belül forrásteremtési technikáit vizsgálva megállapítható, hogy az adományozási kultúra erősítéséért a civil szervezeteknek még sokat kell tenniük, ám a megismert és felkutatott példák jó mintául szolgálhatnak a szervezetek-e tárgyban végzett tevékenységéhez.
A projekt keretében megjelenő közös kiadványban gyakorlati jó példák mellett az együttműködő országok civil szektorának helyzetelemzéséről is képet kap az érdeklődő.
A kiadvány az alábbi képre kattintva megtekinthető és letölthető!
Az Ukrán-Magyar Területfejlesztési Iroda 2015. februárjától indítja útjára legújabb projektjét, Civil híd 2015 elnevezéssel. A projekt a már fent említett „Alternatív forrásteremtési technikák a gyakorlatban” valamint a 2014-ben, szintén a szervezet által megvalósított nagy sikerű „Pályázatírói képzés” eredményeire épít. A projektben kárpátaljai civilek valamint a Visegrádi Négyek civil szervezetei közösen vesznek részt. A projekt célja, hogy a Kárpátalján tevékenykedő civilek megismerkedhessenek az alternatív forrásteremtési technikákkal, az önkormányzatok és egyéb állami szervezetekkel való együttműködés lehetőségeivel, hogy erősödjön a civil összefogás a kisebbség és többség együttműködésének gyakorlatában, javuljon a civilek érdekképviselete a régióban megismerve és alkalmazva a V4-ek nemzeti sajátosságait.
A projekt keretében szervezett rendezvényekre 2015. február 1.-t követően várjuk a jelentkezőket a www.umti.org honlapon meghirdetett feltételek szerint!
- Kerékpáros zarándoklat Máriapócsra (videó)
- Visszakapja egykori patináját a beregszászi római katolikus plébániatemplom
- A templomok – a régió vallási és történelmi életének emlékei
- Lezárult a Visegrádi Civil Híd Ukrajnának képzési program
- Önkéntesek felkutatása, menedzselése és motiválása
- Szakmai találkozó Varsóban
- Kerékpáros zarándoklat Máriapócsra
- A civil szervezetek és az önkormányzatok közötti együttműködés – workshop a Visegradi Civil Híd Ukrajnának projekt keretében
- Szakmai találkozó Veszprémben
- Kerékpártúra Dobó István sírjához